Halloween

Στις 31 Οκτωβρίου γιορτάσαμε στο σχολείο μας το Halloween. Ντυθήκαμε με στολές και κάναμε πάρτι με μουσική και χορό. Ζωγρταφίσαμε κολοκύθες και στοιχειωμένα σπίτια. Επίσης, κεραστήκαμε πολλές λιχουδιές που ετοίμασαν τα μέλη του PTA.

Continue reading

Διακήρυξη Ανοικτού Πλειοδοτικού Διαγωνισμού για την Εκμίσθωση του Σχολικού Κυλικείου του Ελληνικού Νηπιαγωγείου & του Δημοτικού Σχολείου Λονδίνου

Η Σχολική Επιτροπή του Ελληνικού Νηπιαγωγείου και Δημοτικού Σχολείου Λονδίνου προκηρύσσει δημόσιο πλειοδοτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για τη μίσθωση του κυλικείου του Ελληνικού Νηπιαγωγείου & Δημοτικού Σχολείου Λονδίνου. Ο διαγωνισμός θα γίνει στο γραφείο της Διευθύντριας του Ελληνικού Δημοτικού Σχολείου Λονδίνου τη Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 11.00…

British Values

Οι δράσεις του σχολείου μας φέτος έχουν στόχο την ανάδειξη των παναθρώπινων αξιών υπερκαλύπτοντας και τα British Values ( αμοιβαίος σεβασμός, δημοκρατία, δικαιοσύνη, ελευθερία, αποδοχή της διαφορετικότητας). Καθημερινά οι μαθητές μας τις αναδεικνύουν με τη συμπεριφορά τους και με δραστηριότητες στις οποίες συμμετέχουν ενεργά.