Χριστούγεννα 2020

Φέτος στολίσαμε χριστουγεννιάτικα δέντρα στις τάξεις μας, φτιάξαμε χριστουγεννιάτικες κάρτες, δημιουργήσαμε το δικό μας χριστουγεννιάτικο χωρουδάκι (modelling), οργανώσαμε χριστουγεννιάτικο εργαστήριο ζαχαροπλαστικής και φτιάξαμε τους δικούς μας μπισκοτανθρώπους.

Διαγωνισμός ζωγραφικής ΑΝΤΕΝΝΑ 2022

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και εφέτος, συμμετείχαμε στον 15ο Παιδικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής των Δορυφορικών Καναλιών του ΑΝΤ1, με θέμα «ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΥΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ». Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε παιδιά ηλικίας 3 έως και 10 ετών που ζουν στην Αμερική, τον Καναδά, την Αυστραλία και την Ευρώπη.

Tree dressing

Με αφορμή την εβδομάδα (φέτος από 28 Νοεμβρίου έως 6 Δεκεμβρίου 2020), η οποία είναι αφιερωμένη στα δένδρα, δείξαμε την αγάπη μας και τον σεβασμό μας στα δέντρα. Φτιάξαμε τα δικά μας στολίδια από ανακυκλώσιμα υλικά και διασκεδάσαμε σε ομάδες αυτήν την υπέροχη μέρα.

17 Νοέμβρη 2020

Στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε online θεματική ενότητα με θέμα τον φασισμό, τη διεκδίκηση των ατομικών ελευθεριών και των ανθρώπινων δικαιωμάτων που καταπατήθηκαν την περίοδο της 7ετίας στην Ελλάδα. Επίσης, έγινε εκτενής αναφορά στη σημασία της εξέγερσης των φοιτητών του Πολυτεχνείου.

28η Οκτωβρίου 2020

Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της αντίστασης και του ηρωισμού των Ελλήνων απέναντι στο φασισμό. Οι εκδηλώσεις πραγματοποιήθηκαν στο χώρο του σχολείου μας παρουσία της ΓΓ του ΥΠΑΙΘ κα Αναστασίας Γκίκα