BAG 2 SCHOOL

ΤΡΙΤΗ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Όλοι έχουμε ρούχα στην γκαρνταρόμπα μας που δεν φοράμε εδώ και πολύ καιρό! Σε έναν κόσμο γρήγορης μόδας, έχουμε πολλά πράγματα που δεν χρειαζόμαστε πια ή που τα παιδιά μας καθώς μεγαλώνουν δεν τα φορούν πια!

Ήρθε η ώρα να ξεκαθαρίσουμε την γκαρνταρόμπα μας! Ήρθε η ώρα να βεβαιωθούμε πως κάνουμε ότι καλύτερο για να προστατεύουμε το περιβάλλον μας και να το βελτιώσουμε!

Επιστρέφω ότι δεν χρησιμοποιώ στο σχολείο!!!

Το PTA του ΕΔΣΛ και του ΕΝΛ οργάνωσε την δράση Bag to School, την Τρίτη 28 Φεβρουαρίου με σκοπό την προώθηση της ΕΠΑΝΑΧΡΗΣΗΣ ρούχων και παπουτσιών προς όφελος εκείνων που βασίζονται στα ρούχα από δεύτερο χέρι ως τη μοναδική τους επιλογή.

Οι μαθητές μας μέσα από την δράση κατανόησαν την αναγκαιότητα της ανακύκλωσης και της επαναχρησιμοποιήσης των πόρων.

Το μήνυμα που μεταφέρουν οι μαθητές του ΕΔΣΛ και του ΕΔΝ με αφορμή την δράση είναι: “Χτίζουμε ένα βιώσιμο μέλλον χρησιμοποιώντας τους πόρους μας για την προώθηση της κυκλικής οικονομίας” .

Χτίστε ένα βιώσιμο μέλλον χρησιμοποιώντας τους πόρους μας για την προώθηση της κυκλικής οικονομίας!!!

Ευχαριστούμε όλους για την συμμετοχή!!!