ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΗΠΙΩΝ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΟΝΔΙΝΟΥ

Οι γονείς και οι κηδεμόνες μπορείτε να κάνετε αίτηση εγγραφής των παιδιών σας στο Ελληνικό Νηπιαγωγείο του Λονδίνου.

Κατα το σχολικό έτος 2024-2025 εγγράφονται μαθητές και μαθήτριες που είναι γεννημένοι/ες το 2019 (νήπια) και 2020 (προνήπια).

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται είναι:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (Birth Certificate). Σε περίπτωση που είναι σε γλώσσα διαφορετική από την ελληνική γλώσσα, απαιτείται επίσημη μετάφραση του.
  2. Επίδειξη βιβλιαρίου Υγείας (αντίγραφο των εμβολίων και της ανάπτυξής τους) (Red Book – Copy of Immunisation)
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή ΑΔΥΜ – (School Entry Review in Reception Class) (συμπληρώνεται από παιδίατρο που παρακολουθεί το παιδί)
  4. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας (μισθωτήριο συμβόλαιο ή λογαριασμό ή οποιονδήποτε άλλο επίσημο έγγραφο) (Proof of address)
  5. Αίτηση εγγραφής – Application form

Τα δικαιολογητικά θα αποστέλλονται στη διεύθυνση του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του σχολείου (greeklondonpreschool@yahoo.co.uk), είτε θα παραδίδονται έντυπα στο σχολείο κατόπιν συνεννοήσεως.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Νηπιαγωγείο:

Greek Preschool of London
3 Pierrepoint Road, Acton, W3 9JR, London

e-mail: greeklondonpreschool@yahoo.co.uk
Τel: +44(0)208 7520301

ή με το ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΛΟΝΔΙΝΟΥ (Τηλ.: +44(0)207 2210093, +44(0)207 2215977)