Χριστούγεννα στην Ελληνική Πρεσβεία του Λονδίνου

Οι μαθητές του σχολείου μας την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου επισκέφτηκαν την Ελληνική Πρεσβεία στο Λονδίνο και ερμήνευσαν Χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κάλαντα μαζί με μαθητές του Ελληνικού Γυμνασίου Λυκείου του Λονδίνου. Την χορωδία των μαθητών πλαισίωσε με το πιάνο ο καθηγητής μουσικής κ. Φιλίππου Σωτήρης.

Οι μαθητές ερμήνευσαν τα Χριστουγεννιάτικα τραγούδια και τα κάλαντα παρουσία του κ. Πρέσβη Ιωάννη Τσαούση, του κ. προξένου Χ. Γούλα, της κ. Συντονίστριας Εκπαίδευσης Ειρήνης Βερώνη.

Ήταν μια πολύ ζεστή και όμορφη ατμόσφαιρα για όλους όσους βρέθηκαν εκεί και χειροκρότησαν θερμά τους μαθητές μας.

Ο μουσικός των δύο σχολείων κ. Φιλίππου Σωτήρης συνοδεύει την χορωδία των μαθητών
Πλούσια Χριστουγεννιάτικα κεράσματα για τους μαθητές και όλους τους παρευρισκόμενους